Jakość i laboratorium - Th-Extrusion

Jakość i laboratorium

Specjalizujemy się w ekstruzji i koekstruzji profili technicznych z tworzyw sztucznych.

Wszystkie procesy produkcyjne w Thermoplast certyfikowane są zgodnie z normą ISO 9001, a jakość kontrolowana jest przez specjalistów naszego nowoczesnego laboratorium w ciągu całego procesu produkcji.

Specjaliści z działu kontroli monitorują jakość surowców użytych do produkcji profili, kontrolują podstawowe wymiary funkcyjne produktu determinujące funkcjonowanie profili oraz sprawdzają inne parametry gotowego wyboru.

Nasze możliwości kontroli z zakresu jakości produkcji oparte są nie tylko na wiedzy i doświadczeniu pracowników laboratorium, ale również na nowoczesnych urządzeniach zwiększających możliwości badawcze właściwości mechanicznych, elektrycznych, zgodności barw materiałów.

Inżynierowie i technolodzy z Działu R&D opracowują optymalne rozwiązania.
Specjalistyczna maszyna w Thermoplast służąca do kontroli wytrzymałości.

Laboratorium korzysta między innymi z Plastografu Brabendera – Typ EC pozwalającego na szybką weryfikację materiałów pod kątem ich przetwarzalności i charakterystyki reologicznej z użyciem niewielkiej ilości surowca. Urządzenie wykorzystywane jest przy opracowywaniu receptur, testowaniu nowych surowców, wytwarzaniu próbek w skali laboratoryjnej, kontroli jakości bieżącej produkcji oraz kontroli jakości dostarczonych surowców.

Plastometr – typ REO 100 stosowany jest do bieżącej kontroli jakości dostaw tworzyw polimerowych oraz do testów przemiałów i regranulatów pod kątem oceny potencjalnego zastosowania do produkcji.

W wyposażeniu znajduje się również maszyna wytrzymałościowa Zwick Roell 5kN Proline potrzebna do statycznych badań mechanicznych przy niskich obciążeniach. Służy do testów na rozciąganie, ściskanie i zginanie.

Twardościomierz Rockwella – XHDC 150 150 wykorzystywany jest do badania twardości tworzyw sztucznych w oparciu metodę kulkową w skalach pomiarowych HRE,HRL,HRM,HRR.

Nasze laboratorium dysponuje również miernikiem do pomiarów elektrycznych – Metriso 2000, za pomocą którego dokonuje się pomiaru rezystancji powierzchniowej, pojemnościowej oraz uziemienia, w określonych warunkach wilgotności oraz temperatury.

Natomiast spektrofotometr do pomiaru barwy – SP64 , pozwala na szybki i precyzyjny pomiar barwy. SP64 współpracuje z oprogramowaniem do kontroli jakości Color Master, sprzężonym z systemem recepturowania. Program określa stopień spełnienia wymagań oraz umożliwia archiwizację danych dotyczących pomiarów.

aplikacje

Szukasz optymalnych
rozwiązań?

Scroll to Top